lang

Kas ir Aikido?

Aikido ir mūsdienu divcīņas veids, kas radies Japānā. Aikido izveidoja Morihei Uešiba, balstoties uz dažādu cīņas veidu sintēzi. Aikido mērķis ir atbrīvot cilvēka prātu no ļaunām domām. Visas tehnikas ir izmantojamas bez nodoma smagi ievainot vai nogalināt uzbrucēju. Tiki pēc tam, kad agresors uzsāk uzbrukumu, cilvēks, kas aizstāvas, sāk izrādīt fizisko aktivitāti. No sākuma tas tiek darīts, lai izvairītos no uzbrukuma, pēc tam – lai ar to savienotos un izmantotu uzbrucēja spēku pret viņu pašu. Uzbrucējs pats sevi noved līdz zaudējumam. Aikido uzdevums ir atjaunot harmoniju un parādīt uzbrucējam viņa rīcības bezjēdzību.

Aikido Aikikai

Šobrīd pasaulē pastāv daudz dažādu aikido skolu un virzienu, kurus uzsāka O-Senseja Morihei Uešibas mācekļi (Aikikai, Josinkan, Ki-no kenkjūkai un tā tālāk). Katrai skolai piemīt savas īpašības, bet tās līdzinās pamata pozīcijās un galvenajās idejās, jo ir cēlušās no vienas saknes. Līdz ar to nodarbošanās ar vienu stilu neizslēdz iespēju mācīties citu stilu.

Aikikai fonds ir Morihei Uešibas dibināta organizācija, kuras mērķis ir aikido attīstība un popularizācija. Aikikai fondu vada Hombu dodzjo, kuru dēvē arī par pasaules Aikido Aikikai mītni un kas atrodas Tokijā. Aikikai aikido tiek uzskatīts par oficiālo Morihei Uešibas aikido turpinātāju, un ir cik vien iespējams līdzīgs tam, ko Uešiba mācīja viņa vēlīnajos gados.

Kas ir Aikido?

Aikido ir mūsdienu divcīņas veids, kas radies Japānā. Aikido izveidoja Morihei Uešiba, balstoties uz dažādu cīņas veidu sintēzi. 

Lasīt vairāk?

Aikido dodzjo Latvijā